DVA ateliér

ASHTANGA YOGA TEACHER TRAINING & ASSISTING SCHOOL - 2024


Učitelský výcvik aštánga jógy a škola ásanových dopomocí (akreditace MŠMT, registrace u Yoga Alliance - RYS 200).

Učitelský výcivk aštánga jógy a škola ásanových asistencí (akreditace MŠMT, registrace u Yoga Alliance - RYS 200) s Radimem Zapletalem jako hlavním lektorem.

Čeká vás 200 hodin zaměřených na praxi. A protože se jedná o trénink, který z drtivé části povede Radim, je nad slunce jasné, že zaměření na praxi - osobní i učitelskou bude intenzivní.

Praxe opřená o individuální anatomii a biomechaniku, protože respekt k individualitě (anatomické, antropometrické, osobnostní...) je základním pilířem tréninku. Praxe intenzivní, avšak plně respektující osobní limity, možnosti, kondici. Absolutně nezáleží na síle, mobilitě, flexibilitě, ovšem na vůli, disciplíně a ochotě si hrát s vlastními hranicemi (fyzickými, psychickými, emočními).

Čeká vás nově taky řádná dávka učitelské praxe v rámci nových bloků Assisting school. Budete se učit dopomocí a asistence terapeutické, podpůrné a uvolňující. Jedná se o novou součást výcviku čerpající z manuálních technik a terapií (Radim je zároveň masérem, manuálním terapeutem). Zkrátka umění jógových adjustmentů a asistencí posouvá lektorskou praxi dál, hlouběji. 

Komu je kurz určený: všem praktikantům jógy, lektorům jógových lekcí (většina našich studentů už základní kurz jógy mají a pokračují ve studiu u nás, ovšem v žádném případě se nejedná o nutnost - náš kurz má akreditaci MŠMT), nováčkům i těm, kteří by své učitelské dovednosti posunuli dál a naučili se umění jógových dopomci

Kdy: 22. 3. - 29. 9. 2024 

Bloky: 22. 3. - 24. 3., 19. - 21. 4., 17. - 19. 5., 14. - 16. 6.,  12.  - 14. 7., 27. - 29. 9.

Kde: v Prostějově (část tréninku - teorii anatomie, biomechaniky lze absolvovat online)

Hlavní lektor: Radim Zapletal (E-RYT 500)

Přihlášky: info@dva-joga.cz

Cena: 35 000,- (v ceně jsou studijní materiály - skripta, Mysore lekce, konzultace s Radimem, certifikát s mezinárodní platností), kurzovné lze rozdělit do splátkového kalendáře


Chakra vinyasa & aromatherapy

Kurz Chakra vinyasa & aromatherapy

Objevte harmonii těla a duše na kurzu určeném pro lektory jógy (případně pro praktikanty s hlubším zájmem 

Srdečně Vás zveme na voňavý víkend plný jógy, esenciálních olejů a pohody. Připojte se k nám na školení "Chakra Vinyasa yoga & aromatherapy", kde se ponoříme do světa vůní a hladkého flow vinyasa yogy.

Co můžete očekávat:
Chakra vinyasa yoga: budeme společně praktikovat a designovat vinyasa sekvence pro konkrétní čakry
 Aromaterapie: taky budeme objevovat a míchat esenciální kompozice pro podporu našeho jógového záměru a učit se navrhnout vybrané oleje či směsi pro jógové lekce

Lektorka: Petra Zapletalová, lektorka jógy (E-RYT 500), aromaterapeutka (Aromahead Institute, Tisserand Institute, členka Odborné společnosti české aromaterapie)

Kdy: 19. - 21. 1. 2024 

V kolik: vždy od 9:00 do 16:00

Kde: DVA jóga ateliér Prostějov

Kurzovné: 6 900,- (v ceně studijní materiály, potřeby pro tvorbu osobních esencí - esenciální oleje, rostlinné oleje, roll-ony, certifikát uznávaný  Yoga Alliance)

Přijďte s námi prožít kouzelný voňavý víkend a objevit neuvěřitelnou sílu spojení jógy a aromaterapie.

Přihlášky na: info@dva-joga.cz

UčitelsKý trénink ASHTANGA YOGY


Učitelský výcivk aštánga jógy (akreditace MŠMT, registrace u Yoga Alliance - RYS 200).

Kurz pro praktikanty jógy, kteří chtějí hlouběji proniknout do praxe jógy či pro ty, kteří chtějí jógu předávat dál.

Ve studiu se zaměříme na:

- praxi, praxi, praxi - zejména tu osobní - v duchu "Jóga je 99% praxe a 1% teorie" a principu "učit můžeme jen to, co sami praktikujeme".

- poznávání, objevování, učení se novému, kritickému zkoumání dogmat, ověřování - ve smyslu "Trust the process, ovšem pamatuj - Dubito, ergo cogito, cogito ergo sum" Anatomii a biomechaniku (v našemu kurzu nezbytný základ), fyziologii v souvislosti aštángovou praxí (nejen ásanovou) a taky - kde hledat ty správné - evidence based informace? Je studie jako studie?)

- ověření a vyzkoušení všech znalostí v praxi - vlastní i učitelské (jak nás teda determinuje kolodiafyzární úhel, hloubka labra glenoidale... délka femuru, skolióza... stavba talu... a co s tím? Jak učit hypermobilku? Jak fotbalistu? A co se seniorem s pokročilou artrózou? A tisíce a tisíce dalšího :-))

- odvážné testování hranic a comfortní zóny s hravou radostí (punk v srdci je pro návštěvníky tohoto kurzu dobrým předpokladem)

- filozofický základ (nechceme být kurzem ohýbání) a historická východiska současného "jógového světa"

I. modul - 100 hodin

Aštánga jóga - pozice první série pod drobhnohledem, tranzity mezi pozicemi, tristana metoda, základní adjustmenty, mantry, pránájáma, Patandžaliho osmistupňová stezka

16. - 18. 6. 2023

8. - 10. 9. 2023

6. - 8. 10. 2023

10. - 12. 11. 2023

II. modul - 50 hodin

Anatomie, fyziologie, biomechanika,modifikace, filozofické základy

29. 11. - 3. 12. 2023 online (Zoom, samostudium/e-learning, hospistační lekce, zpracování závěrečné práce)

III. modul - 50 hodin (pro zájemce o mezinárodní certifikát Yoga Alliance)

Počítání vinjás v sanskrtu/vedení aštángové lekce, terapeutické adjustmenty, inzenzívní prohloubení vlastní aštángové praxe

5. - 7. 1. 2024 online (Zoom, samostudium/elearning, hospistační lekce, zpracování závěrečné práce)

26. - 28. 1. 2024 (zkouškový víkend)

Celý učitelský výcvik klade velký důraz na kultivaci osobní jógové praxi. :-)

Cena:

100 hodin – 20 900,-

50 hodiin – 10 900,-

Kompletních 200 hodin – 35 000,-

Splátkový kalendář možný. :-)

Pro získání rekvalifikačního osvědčení "Instruktor jógy" (platného v ČR) je nutné absolvovat minimálně I. 100 hodinový základní modul a II. 50 hodinový modul. Pro certifikát, který je nutný pro registraci u Yoga alliance (s mezinárodní platností), je nutné absolvovat kompletní 200 hodinový kurz.