DVA ateliér

Petra

První setkání s jógou jí zprostředkovali rodiče ještě v době totalitního režimu díky publikacím André van Lysebetha. Později se k ní vrátila až v novém miléniu na skupinových lekcích power jógy.

Zásadní pro ni bylo setkání s aštánga jógou v roce 2014 a o něco pozdější první účitelský trénink v roce 2017.

Jejím primárním učitelem je Jaro Pávek, ale velmi ji svým přísupem na učitelském tréninku ovlivnila taky Lucie Königová.

Jejími slovy:

"Jóga je (byť je to milionkrát omílané klišé) cesta, recept, návod, nástroj, průvodce... :-) Díky ásanové praxi se ve svém těle cítím naprosto svobodně a dokonale. Díky dechovým cvičením a meditační praxi se začínám cítit pohodlně i svou hlavou. Aštángová praxe je mou základnou, rutinním pilířem, ale miluju taky jinovou praxi, hravou vinjásu nebo wheel jógu. Potřebuju pestrost a svobodu v pohybu. Nevěřím na "jediné anatomicky správné a korektní provedení" pro všechny. Každé tělo je jedinečné, každé tělo potřebuje něco jiného a přesně to se snažím na jógových lekcích předávat.

Jógové vzdělávání: Ashtanga yoga teacher training 1, 2 (500hrs), Jógová filozofie a etika FF UK, Yin yoga (M. Young), Wheel yoga (Jana Najbrtová), Jóga pro seniory (Seniorem s radostí), Jóga jako vědoma cesta (Akasha)

Radim

Radim je sportovec tělem i duší. Původně atlet a nadšený běžec - ultramaratonec. K józe ho až po mnohém přemlouvání a přesvědčování přivedla Petra v roce 2014. Až do prvního setkání s aštángou v roce 2016 jógu vnímal jako trošku otravné protahování pro holky.

Jako zásadní a zlomové v jógové cestě vnímá setkání se svým učitelem Jaro Pávkem v roce 2017.

Vlastními slovy:

"Zdravé, funkční tělo, citlivější vnímavost k signálům, které mi dává, ale taky celkové zklidnění, železnou disciplínu - to všechno jsem díky jógové praxi získal. Fakt. Ani trochu nadsázky. Zní to jako zázrak? No tak potom je jóga zázračná.

Souhlasím s Petrou v tom, že nelze učit všechny stejně. Navíc čím dál intenzivněji vnímám, že spíš než disciplínu, posílení odolnosti studenti/klienti potřebuji hlubší uvolnění, vědomý relax, zkrátka odpočinek. Jsem naturelem "aštángín", ale nedám dopustit na jin jógu a všem můžu vřele doporučit restorativní - léčebnou praxi. Hravost wheel yogy nebo dance yogy dotváří pestrost, kterou (stejně jako Peťa) v józe miluju."

Jógové vzdělávání: Ashtanga teacher training (500hrs)

Jóga Ateliér

Jóga ateliér vznikl coby prostor pro sdílení praxe, pro studium jógy. A proč ateliér? Protože je to prostor určený pro uměleckou tvorbu.

Umění žít, prožívat, hledat a nalézat. Prostor pro experimentovaní s hmotou a energií. Prostor, kde se tělo stává dokonale tvárným materiálem a dech nástrojem vesmírného design mastera. Což? Přijďte si vytvořit svoje umělecké dílo.