DVA ateliér

REzervace lekcí

Prosím klikněte na tlačítko rezervace, rozbalí se Vám aktuální rozvrh, poté vyberte lekci, klikněte na ni, zadejte svoje jméno + příjmení, e-mail a telefonní číslo (pro případ nenadálých událostí) - máte-li vytvořen účet stačí se příhlásit, poté vyberte způsob úhrady (online kartou, z kreditu či permanentky).

Rezervace je potvrzena uhrazením (přijde Vám notifikační e-mail, v případě, že ho nemůžete najít, mrkněte do spamu).

STORNO lekce je možné maximálně 12 hodin před začátkem lekce a to rovněž v rezervačním systému, peníze se okamžitě vrací na kredit a lze vybrat náhradní lekci.

Expirace bodového systému - 500 (včetně) má platnost 3 měsíce, do 1500 (včetně) - 6 měsíců, 1500 a více 12 měsíců.

Jemná jóga - 60min, 160,-

Jemná lekce vedená v pomalém tempu. Důraz je kladen na vědomé provedení a na propojení dechu s pohybem.

Hluboce uvolňující, relaxační a bez náročnějších ásan.

Velmi vhodná pro začátečníky.

Jin jóga - 75 min, 170,-

Jinová praxe je hluboká. Jedná se o lekci, která se zaměřuje na práci s "jinovými" tkáněmi, tedy s vazy, klouby, fasciální sítí a kostmi. V ásanách se setrvává delší dobu (zpravidla 3 - 5 minut), a čas, který zde získáváme věnujeme kultivaci našich dechových stereotupů. Záměrem praktikovýní Jin jógy je dosažení optimálního fyzického zdraví, úleva od stresu či prohloubení meditační praxe.

V těchto lekcích využíváme různé pomůcky (bolstery, polštáře, deky, bloky) tak, aby setrvání v pozici bylo maximálně pohodlné.

Na lekci využíváme léčivých účinků esenciálních olejů (jemná aromaterapie je součástí hodin Jin jógy).

Lekce jsou vhodné zcela a naprosto pro všechny. :-)

Wheel yoga - 60min, 160,-

Lekce jógy s "yoga wheelem" - tedy jógovou pomůckou/kruhem. Kruh výrazně usnadňuje mobilizaci páteře (intenzivně uvolňuje hrudní páteř), pomáhá předcházet bolestem zad či jim zásadně ulevit.

V ateliéru nabízíme dvě různé lekce. Jedna je intenzívní pro pokročilé praktikanty, druhá pro začátečníky. Vybert si, prosím, dle zvážení vlastních schopností a zkušeností. :-)

Vinjása jóga - 60min, 180,-

Dynamická, živá, hravá lekce s důrazem na propojení dechu a pohybu coby vyjádření vnitřního rytmu. Je vhodná pro odvážné začátečníky, mírně pokročilé i pokročilejší.

Restorativní jóga - 60min, 160,-

Hluboce uvolňující hodiny s podporou válců, dek a bloků.

Hledání léčivé rovnováhy v pozicích.

Tereapeutické lekce vhodné pro klienty v rekonvalescenci, po chirurgickém zákroku, po nemoci.

Jógová terapie pomáhá při bolestech hlavy, ulevuje od syndromu karpálního tunelu či sedacího nervu, zlepšuje obtíže způsobené poraněním míchy.

Zásadně snižuje míru stresu a uvádí tělo i mysl do pohody, kde nejlépe prospívá.

Součástí hodin je i léčivá jóga nidra.

I!M YOUR VENUS - 60 min, 160,-

Lekce pro všechny dcery, matky, sestry, manželky, taky něžné víly, lité saně, vášnivě milenky, ledové královny...
Lekce, v níž se zaměřujeme na pánevní dno, aby bylo zdravé, silné, leč pružné a uvolněné, s láskou přijímající.

Rozmazulujeme pánev - to vesmírně dokonalé těleso - most mezi dolníma končetinama a trupem, taky střed těla a břicho, aby bylo silné, zároveň měkké, pružné a pulzující.

To všechno zkoumáme, kultivujeme a opečováváme.

Dech/pránájáma, jemné, ovšem mocné pohyby, maximální koncentrace, vizualizace, meditace - to jsouvnaše nástroje. :-)


Mysore - 75 min, 180,-

Tradiční předávání učení jógy. Individuální praxe. Učitel vás provede od prvních krůčku, prvního nádechu. Učitel nepředcvičuje, ale skutečně učí. :-) Dopomáhá v pozicích. Hledá s vámi varianty a možnosti, individuální nastavení v pozicích. Mysore lekce jsou vhodné pro všechny, kteří chtějí vybudovat osobní - stabilní praxi.

K ozřejmení lekcí tohoto typu přinášíme pár mýtů a legend, kterými jsou opředeny. :-)

Mysore jsou pro pokročile praktikanty, kteří znají celou sérii

Nesmysl. Kde by se tu sekvenci asi naučili? Mysore hodiny jsou pro začátečníky ty nejlepší. Každý se učí přesně podle svého tempa. Krok po kroku, ásanu po ásaně. První lekce zpravidla vypadá tak, že si s Vámi učitel sedne, probere Vaše možnosti, aktuální kondici, fyzické omezení, řekne, jak takové lekce probíhají a začnete s Pozdravem Slunce. Někdo za první lekci zvládna Pozdrav Slunce A i B včetně tří závěrečných pozic, někdo i pár dalších ásan a někomu bohatě stačí Pozdrav Slunce A.

Na Mysore lekci se učí všechny pozice včetně těch složitých, ty nemůžu zvládnout

Nesmysl. Každá jedna ásana má spousty různých variant provedení. Obrovská výhoda Mysore lekce je, že s Vámi bude učitel hledat tu nejvhodnější pro Vás, na rozdíl od klasických vedených hodin, kde zpravidla nebývá čas na individuální přístup, popovídání či hledání řešení. Mysore hodiny jsou navíc nejlepším řešením pro klienty s fyzickém omezením, onemocněním, v rekonvalescenci a všude tam, kde je třeba individuálního přístupu.

Obávám se, že nebudu vědět co dělat, zapomenu pozice, ztratím se v sekvenci..

Od toho je tu učitel.

Nechce se mi učit celou sérii nazpaměť a přemýšlet u cvičení, takže Mysore pravděpodobně není pro mě.

Naopak! Sekvence se učíte pro to, abyste u praktikování na podložce vůbec přemýšlet nemuseli. Ano, na začátku je třeba trochu odhodlání a vůle se ásany naučit, ale ten zážitek z meditace v pohybu, ta obrovská svoboda při praktikování za to stojí.

Navíc pár benefitů:

Na Mysore lekce vždy praktikujete ve svém tempu. Dle rytmu svého dechu. Každý má jinak dlouhý/hluboký dech, jinou fyzickou kondici... co je pro někoho neskutečně rychlé, může být pro jiného lenochodsky pomalé. A ano, je to v naprostém pořádku. Na Mysoru posloucháte jen sami sebe, své tělo a tempo udáváte Vy.

Nemáte-li sílu na celou sérii, odcvičíte, co zvládnete, co je Vám příjemné a cítíte-li, že zrovna ten daný den můžete létat, můžete si dát intenzivní lekci a dýchat v každé ásaně "as much as you can", jak je psáno v Jóga Male a užít si plných 90minut.

Učitel je tu pro to, aby Vám pomáhal, podporoval Vás a bepečně rozvíjel Vaši praxi.

 

Ranní vinyasa & káva, 75 min, 160,-

Lehce náročnější lekce vedená principem ásanové laboratoře. :-) Zkrátka a dobře experimentální, dynamická a jak jinak - hravá. :-) Vhodná pro mírně pokročilé a pokročilé, případně fyzicky zdatné začátečníky.